• Víš, jak ošetřit poranění břicha

 Nejvíce se obáváme vnitřního krvácení. Jak poskytnout první pomoc již víš z bodu 11 – vnitřní krvácení.

 Rozdíl může být v tom, že v břichu jsou uloženy orgány. Ty NIKDY Nevracíme zpět. Přikryjeme je sterilní mokrou rouškou, a poté ještě zabalíme do igelitu, aby orgány nevyschly. Vhodná je i třeba potravinářská fólie.

 Zraněného necháváme v poloze, jaká je pro něj nejpohodlnější. Často je to v leže na zádech s pokrčenýma nohama, nebo na boku v klubíčku.

 Zraněnému nedávej jíst ani pít!

Něco málo o autorovi příspěvku

Opičák
OpičákPůsobnost v oblasti oddílové mi přinesla pro mne důležité uvědomění si životních hodnot, vytvořila mi postoje a zformovala to, jaký ve skutečnosti opravdu jsem. Díky možnosti zakoušet oddílové aktivity pod vedením kvalitních vedoucích, podílet se později na vedení kolektivu a být součástí těch činností, které mi připadaly zajímavé a tedy svou podstatou smysluplné, jsem nabyl skutečně cenné znalosti, které jsem si mohl nesčetněkrát ověřit jako funkční i mimo oddíl. Oddíl mi zároveň poskytl naději, že mohu ovlivnit život kolem mě, byť je to “jen smítko na planetě”. Není ovšem vše začínající jen zárodek? Další věc, co díky oddílu mám, je trpělivost a vytrvalost. Nu a teď se zkuste zamyslet nad tím vším, třikrát si přečíst to, co jsem vypsal a uvědomit si, jakou SÍLU má kombinace všeho ve spolupráci s ostatními oddíláky.


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..