• · Znáš telefonní číslo na záchranku v ČR a v zahraničí

 ČR – vždy používej číslo 155

 

Zahraničí – mezinárodní číslo je 112, dorozumíš se anglicky a řečí, kterou se mluví v daném státu. Pokud neumíš ani jedno, zkus se domluvit mezinárodní anglicko-česko-němčinou. Důležité je místo, kde se to stalo. Slova jako „car“, „incident“, „crash“, „blood“, číslovky (počet lidí) atd. jsou v různých jazycích obdobné. NEBOJ SE mluvit, i když víš, že to bude špatně. Oni ti chtějí pomoci. Není to zkoušení u tabule!

 

  • · V poutnickém zápisníku máš zapsané číslo na toxikologické informační středisko (TIS) a víš, k čemu je.

224  919 293 nebo 224 915 402 – zde ti poradí, co dělat při různých otravách. Mají databázi antiinfektiv a dle databáze ti řeknou, čeho kolik dát, abys vyrušil účinek otravné látky.

Něco málo o autorovi příspěvku

Opičák
OpičákPůsobnost v oblasti oddílové mi přinesla pro mne důležité uvědomění si životních hodnot, vytvořila mi postoje a zformovala to, jaký ve skutečnosti opravdu jsem. Díky možnosti zakoušet oddílové aktivity pod vedením kvalitních vedoucích, podílet se později na vedení kolektivu a být součástí těch činností, které mi připadaly zajímavé a tedy svou podstatou smysluplné, jsem nabyl skutečně cenné znalosti, které jsem si mohl nesčetněkrát ověřit jako funkční i mimo oddíl. Oddíl mi zároveň poskytl naději, že mohu ovlivnit život kolem mě, byť je to “jen smítko na planetě”. Není ovšem vše začínající jen zárodek? Další věc, co díky oddílu mám, je trpělivost a vytrvalost. Nu a teď se zkuste zamyslet nad tím vším, třikrát si přečíst to, co jsem vypsal a uvědomit si, jakou SÍLU má kombinace všeho ve spolupráci s ostatními oddíláky.


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..