Vačice získal ocenění „Dobrovolník roku 2021 na Desítce“. Navázal tak úspěšně na Opičáka, který tuto cenu obdržel před dvěma lety. Jsme rádi, že se naši vedoucí dostávají mezi význačné dobrovolníky na Praze 10. Je to jen malé ocenění za dlouholetou práci, kterou odvádíme, ale přesto si ji vážíme. Každého potěší na hrudníku, když mu někdo poděkuje za to, co dělá bez nároku na honorář.

Tak co, podaří se někomu příští rok opět dostat mezi devět oceněných? Doufáme, že ano. 

P. S. Bohužel se Vačice nemohl ceremoniálu ve Vršovickém zámečku zúčastnit, odměnu za něj převzal Pajdák a co nejdříve ji Vačici předá.

Nominační text napsaný Pajdákem

Michal (Vačice) je dlouholetý vedoucí oddílu. Nejdříve působil v oddílu Tuláci Malešice, poté v oddílu Poutníci. Do oddílu vstoupil v roce 1989 a od té doby v něm dobrovolně pracuje dodnes. Záhy po svém vstupu do oddílu se stal hlavním vedoucím a sedmnáct let v této roli vydržel 1991-2008. Přibližně jeden rok žádný oddíl nevedl, ale poté se k němu opět vrátil, tentokrát rozjížděl nově vznikající oddíl Poutníci. Opět pár let působil jako hlavní vedoucí, poté ale vedení předal mladším. Dnes funguje na pozici vedoucího. Aktivně se věnuje vedení každotýdenních dvouhodinových schůzek, jezdí na výpravy jednou měsíčně a na tábory jednou ročně. 

Za celou dobu působení oddílu vychoval nejméně dvě stovky dětí, naučil je mnoho dovednostem zejména související se spoluprací a zajistil jim smysluplnou zábavu.


1 komentář

Opičák · 15. 6. 2022 v 20:50

Gratuluji a děkuji. Vačice si to právem zaslouží.

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *