Naše plavba z Grónska pokračovala, plavili jsme se Severním oceánem, když v tu ránu se k nám přiblížil ledoborec, díky kterému jsme se doplavili do přístavu. Pomohl nám, abychom se posunuli na naší cestě kupředu rychleji. Dorazili jsme do přístavu a dál se vydali do obydlí podle mapy a buzoly. Když jsme dorazili, byla už černočerná tma. Byli jsme unavení, a tak jsme šli načerpat síly na další den.

Ráno nás přivítali dva skřítci ze Santovy dílny. Byli moc milí a veselí, ale zároveň moc unavení, protože byli na všechno sami. Santa se jim ztratil a potřebovali pomoc, aby se vše do Vánoc stihlo. Vzali nás k sobě do dílny a my si mohli vyzkoušet některé jednotlivé úkoly, které skřítci plní. Upekli jsme sušenky, udělali bramborový salát, vyrobili krb, ušili punčochy, vytvořili ozdobičky a udělali jsme vánoční výzdobu.

Za pomoc se nám skřítci odvděčili. Abychom byli na naší cestě ze severního pólu opravdu rychlí, připravili si pro nás materiál na jeden speciální dopravní prostředek – sáně se sobím spřežením. a protože skřítci jsou hraví, připravili si pro nás hru, díky které jsme materiál na saně získali.

Blížil se večer. Nacvičili jsme si divadlo, oblékli se do slavnostního oblečení a divadlo zahráli ostatním vedoucím, kteří připravovali slavnostní večeři a taky jsme se spojili s těmi, kteří s námi, bohužel, nemohli být offline. Poté jsme usedli k jednomu stolu, přišel poutnický Ježíšek, který nám nadělil spousty dárečků. Jedním z nich jsme celý náš večer zakončili. Zkoukli jsme předpremiéru táborového videa. Po tak nabitém dni jsme šli spát. Teda… jen někteří z nás. Senioři hlídali náš krb s punčochami, jestli náhodou nepřijde v noci Santa.

Co myslíte, podařilo se jim vidět Santu? To si necháme jako tajemství. Nebo víte co? Zeptejte se jich. Senioři vám jistě rádi povypráví. Co ale prozradit můžeme, že nám Santa do punčoch nadělil. 🙂

Cestu zpět jsme odjeli na saních, které jsme si vytvořili. A teď míříme na cestě kolem světa dál. Tak uvidíme, do jaké země zamíříme zase příště.

Hledáme cestu na severní pól
Rituál dokončené Stezky sportu
Krb s punčochami pro Santa Clause
Vánoční stromeček s nadílkou

1 komentář

Odpolední kmenovka aneb jak jsme se učili s křesadlem - ODDÍL POUTNÍCI · 6. 5. 2022 v 12:40

[…] Na vybraném místě jsme se pokusili rozdělat ohýnek pomocí křesadla, které jsme našli pod vánočním stromečkem. To se však ukázalo jako obtížný úkol, který jsme nejspíše vlivem trošičku vlhkého […]

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *