MILNÍKY

Výčet událostí,
které se v příběhu udály

POSTAVY

Kdo je kdo?
Zorientuj se v dění a postavách

PRO NADŠENCE

Pro skalní fanoušky
něco navíc

ARCHIV CELOROČEK

Co jsme odehráli
v letech minulých

REPORTY

Vše důležité, co se stalo
v této celoroční hře.

RAMCÁK CELOROČNÍ HRY

Program akcí v této celoroční hře

CELOROČNÍ HRA CESTA KOLEM SVĚTA

Celoroční hra Cesta kolem světa volně kopíruje téma dle knihy Cesta kolem světa za 80 dní. Phileas „Willy“ Fogg se s námi vsadil o to, zda dokážeme za 80 dní procestovat celý svět. Sázku jsme přijali a díky tomu poznáváme řadu cizích kultur a řešíme problémy s přesunem mezi hranicemi. Celou dobu u sebe máme cestovní pasy se svou fotkou a sbíráme do nich víza pro vstup do jednotlivých zemí.

MILNÍKY CELOROČNÍ HRY

6. 8. 2020
6. 8. 2020

Velká sázka

Na táboře jsme se vsadili s Willy Fogem, že dokážeme procestovat celý svět za méně než 80 dnů. On to totiž takto zvůládnul a my jsme odhodlání ho porazit. Dostali jsme od něj cestovatelský deník a knihu pooisující jeho zážitky. Nese název Cesta kolem světa za 80 dní.

Listopad 2021
Listopad 2021

Přejeli jsme do Grónska

Tonuli jsme. Zachránila nás loď Jiskra, se kterou jsme ale ztroskotali neznámo kde. Pak jsme potkali Inuity, zúčastnili se jejich olympiády, opravili jsme si loď a vydali se na Severní pól.

ZNÁMÉ POSTAVY V CELOROČNÍ HŘE

Phileas „Willy“ Fogg 

Anglický vynálezce, který sestrojil spoustu vynálezů – od různých žárovek a světel, až po létající stroj. Vsadil se s námi, že nezvládneme zopakovat jeho úspěšnou cestu kolem světa za 80 dní.

Uf a Ef

Inuité Duf a Kuf, které jsme potkali v Grónsku a pracovali jako celníci. Nechtěli nás pustit za hranice, neboť jsme někteří neměli doklady. Navázali jsme přátelství s Ufem a Efem, kteří se nás zastali a mohli jsme jet dál.

Kuf a Duf

Inuité Duf a Kuf, které jsme potkali v Grónsku a pracovali jako celníci. Nechtěli nás pustit za hranice, neboť jsme někteří neměli doklady. Navázali jsme přátelství s Ufem a Efem, kteří se nás zastali a mohli jsme jet dál.

PRO NADŠENCE

Pokud milujete odvážná dobrodružství, pokud jste kdy snili o tom, že navštívíte vzdálené země, pokud máte rádi výzvy za každou cenu, pak vás letošní celoroční hra bude hodně bavit. Naší inspirací se totiž stalo jedinečné dílo Julese Verna, dobrodružný román z roku 1873 Cesta kolem světa za osmdesát dní

Příběh začíná 2. října roku 1872 v Londýně a jeho hlavními hrdiny jsou bohatý, osamělý a svobodný anglický džentlmen Phileas Fogg se svým francouzským sluhou Passepartoutem. Inspirací pro cestu kolem světa je novinový článek o otevření nové železniční trati v Indii. Spočítá si totiž, že díky ní je nyní možno vykonat cestu kolem světa během pouhých osmdesáti dnů. 

Když členové Reformního klubu, jehož je členem, vyjádří své pochybnosti, vsadí se s nimi Fogg o celé své jmění, že cestu uskuteční. A tak se ještě téhož dne večer vydává se svým sluhou na cestu. Oba netuší, že jsou sledováni detektivem Fixem ze Scotland Yardu, který si myslí, že Fogg je bankovní lupič, a také že je čekají mnohá dobrodružství v Suezu, Bombaji, Kalkatě, Hongkongu, Jokohamě, San Franciscu, New Yorku a v Londýně. 

A do jakých zemí se na naší cestě kolem světa podíváme my? A jakými všemi dopravními prostředky?

– zdroj Wikipedia – 

    Podívejte se na film Cesta kolem světa

    Krásný dobrodružný celovečerní snímek Cesta kolem světa za 80 dnů naleznete ZDE.

    Willy Fog na cestě kolem světa vyšel i jako animovaný seriál. Podívejte se na něj níže.