Během posledních dvou schůzek jsme byli hledat Waldesův diamant. Tak se jmenuje naučná městská hra, která mapuje výrazné historické osobnosti Vršovic, které se pojí s továrníkem Jindřichem Waldesem, vynálezcem “patentek” a soudobým majitelem slavné fabriky KOH-I-NOOR.

Ačkoli hra běží dle webu MČ Praha 10 až do dvanáctého prosince, bylo patrné, že některá stanoviště jsou již zastaralá. Kupříkladu plakát na film Zátopek u Kina Pilotů už nenajdeme apod. To sice dojem ze hry poněkud ztrpčilo, ale i tak jsou informace uvedené v herním zápisníku pěkně zpracovány a děti i dospělé obohatily. Zároveň je hra koncipována tak, že reaguje na aktuální místo krátkým popisem historických událostí v souvislosti s vybranými lokacemi ve Vršovicích.

Jednotlivci získali hlubší historické povědomí o známých ulicích bezprostředního okolí (řada Poutníků bydlí ve Vršovicích či okolí a místa dobře zná). Zároveň při závěrečné reflexi někteří hodnotili procházku po městě jako zajímavou a dost dětí neaktuálnost hry dokonce pobavila. Stěžejní však bylo vidět se naživo a užít si společný čas.

Jako další možností jak strávit čas ve městě hrou může být například edukativní mobilní hra Skryté příběhy, kterou nám představila Pěnkava a slíbila, že si nějakou zahrajeme. V minulosti jsme se věnovali například geocachingu, Večerním hrám, měli jsme pořízení s Vonty ve Stínadlech, prošli jsme hru Záhada hlavolamu

Něco málo o autorovi příspěvku

Opičák
OpičákPůsobnost v oblasti oddílové mi přinesla pro mne důležité uvědomění si životních hodnot, vytvořila mi postoje a zformovala to, jaký ve skutečnosti opravdu jsem. Díky možnosti zakoušet oddílové aktivity pod vedením kvalitních vedoucích, podílet se později na vedení kolektivu a být součástí těch činností, které mi připadaly zajímavé a tedy svou podstatou smysluplné, jsem nabyl skutečně cenné znalosti, které jsem si mohl nesčetněkrát ověřit jako funkční i mimo oddíl. Oddíl mi zároveň poskytl naději, že mohu ovlivnit život kolem mě, byť je to “jen smítko na planetě”. Není ovšem vše začínající jen zárodek? Další věc, co díky oddílu mám, je trpělivost a vytrvalost. Nu a teď se zkuste zamyslet nad tím vším, třikrát si přečíst to, co jsem vypsal a uvědomit si, jakou SÍLU má kombinace všeho ve spolupráci s ostatními oddíláky.


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..