V době, kdy se nemůžeme setkávat na hromadných akcích pořádaných oddílem, jsme nabídli možnost individuální či třeba rodinné účastni na městské hře Záhada hlavolamu: 80 let, kterou pořádá Skautská nadace Jaroslava Foglara.

Jak se zúčastnit?

Hrát můžete kdykoli do 8. 3. 2021 mezi 8 ráno a 21 večer a do Stínadel se mohou odvážit už osmiletí hráči. Ovšem upozorňujeme, že projít celou trasu trvá nejméně čtyři hodiny. Proto si ji můžete rozdělit na více dní, nebo projít jen část. Pro možnost soutěžit o ceny vám stačit splnit 13 úkolů z dvaceti pěti. Velmi doporučujeme si předem prostudovat herní zápisník a připravit papírově či elektronicky trasu. Můžete se inspirovat na mapy.cz (https://mapy.cz/s/jegemokato)

Kompletní pravidla a herní deník naeznete na webových stránkách https://www.rychlesipy.org

A co na to skuteční Vontové?

No, jak víte, potkali jsme se s nimi naživo a podepsali jistou smlouvu. Tedy ne, nehrajeme si na Vonty a neslučujeme tato foglarovská Stínadla se současnými či minulými opravdovými. Jak se píše v nejednom vontském vzkazu přímo v uličkách Města: “Kdo se chce státi Vontem, musí po oné čtvrti nachoditi mnoho kroků…”

Pro ty, co chtějí vědět víc

Obnovovat fenomén Foglarových Rychlých šípů se od sametové revoluce stalo tradicí přicházející s pravidelností Vánoc. Po žádaných reedicích, souborných vydáních, ale i teoretických studiích začali noví autoři s rozšiřováním samotného univerza. Posledním a zatím asi nejambicióznějším příspěvkem je komiks Rváčov výtvarníka Richarda Fischera a scenáristy Džiana Babana, jehož první díl vyšel v závěru roku. Ten se nevěnuje partě Mirka Dušína, ale mnohem nesourodějšímu hnutí Vontů.

https://wave.rozhlas.cz/foglar-se-vraci-v-novem-komiksu-o-vontech-rvacov-inspiraci-nasli-autori-v-urban-8396735

received 700023070878115

Něco málo o autorovi příspěvku

Opičák
OpičákPůsobnost v oblasti oddílové mi přinesla pro mne důležité uvědomění si životních hodnot, vytvořila mi postoje a zformovala to, jaký ve skutečnosti opravdu jsem. Díky možnosti zakoušet oddílové aktivity pod vedením kvalitních vedoucích, podílet se později na vedení kolektivu a být součástí těch činností, které mi připadaly zajímavé a tedy svou podstatou smysluplné, jsem nabyl skutečně cenné znalosti, které jsem si mohl nesčetněkrát ověřit jako funkční i mimo oddíl. Oddíl mi zároveň poskytl naději, že mohu ovlivnit život kolem mě, byť je to “jen smítko na planetě”. Není ovšem vše začínající jen zárodek? Další věc, co díky oddílu mám, je trpělivost a vytrvalost. Nu a teď se zkuste zamyslet nad tím vším, třikrát si přečíst to, co jsem vypsal a uvědomit si, jakou SÍLU má kombinace všeho ve spolupráci s ostatními oddíláky.


2 komentáře

Jak jsme hledali Waldesův diamant – Desítka.cz · 12. 11. 2021 v 2:35

[…] Jako další možností jak strávit čas ve městě hrou může být například edukativní mobilní hra Skryté příběhy. V minulosti jsme se věnovali například geocachingu, Večerním hrám, měli jsme pořízení s Vonty ve Stínadlech, prošli jsme hru Záhada hlavolamu… […]

Waldesův diamant - ODDÍL POUTNÍCI · 24. 5. 2022 v 22:59

[…] Jako další možností jak strávit čas ve městě hrou může být například edukativní mobilní hra Skryté příběhy, kterou nám představila Pěnkava a slíbila, že si nějakou zahrajeme. V minulosti jsme se věnovali například geocachingu, Večerním hrám, měli jsme pořízení s Vonty ve Stínadlech, prošli jsme hru Záhada hlavolamu… […]

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..