Wonkova čokoládovna (2019/2020)

Aktuální - zatím neprozrazujeme

Rychlé šípy (2018/2019)

Celoroční hru Rychlé šípy po celý rok inspirovaly komiksy Jaroslava Foglara. Příběhem se proplétal i Široko, který u sebe nosil hlavolam ježek v kleci. Na táboře přišlo vyvrcholení, které bylo značně inspirováno knihami Záhada hlavolamu a Stínadla se bouří. V ježkovi v kleci byla hádanka, díky níž jsm se dostali k obrovskému ježkovi v kleci. Uvnitř byl plán na sestavení koloběžek od Jana Tleskače k závodu míru se žlutým kvítkem.

Vikingové / Holubinky (2017/2018)

Dostali jsme se do doby Vikingů. Statečných válečníků, kteří objevovali nové kraje a zároveň byly dobře vybavení. Na začátku roku někteří z nás kandidovali na nového krále, protože starý zemřel. Během roku jsme poznávali vikingské tradice a to, že nebyli zas tak krutí, jak se o nich říká. Na začátku tábora jsme zvolili nového krále podle jeho dovedností a umu. O dva dny později jsme se probudili do nového prostředí bláznivého městečka Holubinky. Celý tábor jsme se točil kolem hub a cíl byl jich sesbírat co nejvíc. Na konci jsme jejich nohy rozřezali a výrobky z josefovských červíků, kteří byli uvnitř, vyměňovali po okolních vesnicích.

Škola umění a magie (2016/2017)

Během roku jsme se potkávali na vyučovacích hodinách s nejrůznějšími profesory, kteří nás v nultém přípravném ročníku naučili mnohé. Nacházeli jsme se v Bradavicích, léta páně 3500. Na táboře jsme vstoupili do prvního ročníku. Ředitelka byla hned první den odvolána, ve škole se objevovali „zlaté“ postavy a učili jsme se boji. Naštěstí jsme nezničili Krásnohůlky, jak po nás chtěl jeden z profesorů, ale radši jsme prozkoumali situaci v Kruvalu. Díky tomu jsme mohli zjistit, že Kruvalší jsou ovládáni zlým Orfanem, který nás chce převést na temnou stranu. Nedali jsme se a ubránili Bradavice před útoky. Odvolaná ředitelka se vrátila a zničila Orfana.

Země za zrcadlem (2015/2016)

Průchodem bránou jsme se dostali do Země za zrcadlem. Cestovali po světech různých ras, poznávali jejich charaktery, zvyklosti a legendy. Postupně jsme zjistili, že hlavní svět Omega, je budoucnost naší Země. Na svět se řítil meteorit, a proto jsme získávali návod na obsluhu stroje času díky němuž jsme se vrátili zpět do současnosti. V současné době máme možnost spojit své síly a ve chvíli, kdy bude lidstvo schopno společné řeči, můžeme podat zprávu o konci světa a společně najít řešení.

Superhrdinové / Qahramon (2014/2015)

Během roku jsme zažívali příběhy s různými superhrdiny (Superman, Kapitán Amerika, Thor, Hulk, Batman…). Tábor nás překvapil. K našemu úžasu jsme našli hru. Když herní bedna zabubnovala, mohli jsme hodit kostkami, přesunout se a přečíst si kartičku, která nám způsobila nějakou situaci v běžném životě. Chtěl nás zabít lovec, potkali jsme škodlivé opice, potkali jsme nájezd splašených automobilů. Prostředí se střídala. Od hor k lesu, moři i městu. nakonec jsme hru dohráli a vše se vrátilo do normálu.

Rytíři (2013/2014)

Během roku nás chtěl dostat Sir Bolton s inkvizicí. Procestovali jsme tak trochu časem, takže jsem se potkali třeba se svobodnými Templáři, Rudolfem II. či s Kryštofem Harantem z Polžic a Bezdružic. Na táboře jsme potkali Merlina a rytíře kruhového stolu. Porazili jsme Morganu a Artuš předal vládu jednomu z nás, který dokázal vytáhnout bájný meč Excalibur ze země.

Indiáni (2012/2013)

Během roku jsme poznávali indiány s jejich zvyky, učili se jejich moudrosti a poznávali jejich výklad světa. Na táboře jsme zjistili, že Karos vykopal tomahawk a dýmku v jednom, čímž si měl posléze podmanit všechny žijící bytosti. V poslední chvíli jsme ho přemohli a tomahawk zakopali do země. Mezi jednotlivými kmeny zavládl mír.

Stopy času (2011/2012)

Celoroční hra se vztahovala k řeckým bájím a pověstem. Vyvrcholila na táboře zvaném Odysseovy sny, který se odkazoval na návrat Odyssea z Trojské války.

Letní tábor Kyrandia 2011

Oddíl Poutníci se sotva rozjel a už jel na týdenní letní tábor s tematikou Kyrandia.

Největší podporovatelé

Podporují nás i další, kompletní seznam naleznete zde. Děkujeme!