Na základě vyplněných dotazníků to zatím vypadá, že většina Poutníků pokračuje i v příštím roce. Jsme za to moc rádi! A těšíme se na vás už 2. 9. na první letošní schůzce. Popravdě, jak letošní oddílový rok bude vypadat, to lze pouze odhadovat… Faktem však je, že se COVID-19 (nejen) v Česku dále šíří a čísla nakažených stoupají. Lze očekávat, že podzim přinese s pošmournějším počasím také zvýšený výskyt respiračních onemocnění, která se mohou s koronavirem mísit apod. Proto budou od 1. září 2020 v platnosti opatření ministerstva zdravotnictví navázaná na epidemický semafor a manuál pro školy a školská zařízení ministerstva školství. V případě jakýchkoliv změn, které by se nás měly týkat, budeme operativně reagovat a komunikovat je s vámi. Obdobně jako jsme tak učinili na jaře.   

V rámci naší činnosti se pak vynasnažíme minimalizovat rizika možné nákazy, a to např. důsledným dodržováním hygienických opatření, používáním dezinfekce, větráním, nezařazováním některých her do programu apod. Chceme vytvářet bezpečné prostředí pro oddílovou činnost a chceme dbát na poutnické hodnoty.

A bude na každém Poutníkovi – vedoucím, dítěti i rodiči, toto naplnit. Mysleme především na zdraví naše i ostatních. Nechoďme na schůzky, setkání a nejezděme na výpravy v momentě, když se nebudeme cítit dobře a ucítíme, že na nás „něco leze“. Při nahlašování na akce a odhlašování se z nich berte toto v potaz. Určitě chápeme, že se někdo odhlásí, když se bojí rizika koronaviru atd. Je to v pohodě, jen to prosím rozmýšlejte a dávejte vědět včas. Nahlašování končí zpravidla týden před akcí, protože pak se už nakupuje jízdné, potraviny, materiál…

ZÁKLADNÍ DOPORUČENÍ, KTERÝMI SE BUDEME OD ZÁŘÍ ŘÍDIT

  • Zda malého Poutníka poslat na akci, ať už schůzku nebo výpravu, necháváme na posouzení rodičů. Myslete však, prosím, na řádné a pokud možno včasné odhlášení (z akcí, kde není nutné nahlášení se neodhlašujte a jen nepřijděte, např. schůzky).   
  • Oddílových akcí se účastní pouze osoby, které nevykazují příznaky jakékoliv infekční nemoci (mj. rýma, zvýšená teplota, kašel, dušnost, bolest v krku, bolest hlavy apod.).
  • Pokud vedoucí zaznamenají u někoho příznaky výše zmíněného, osobu na akci stejně nepustí. Jasně, je to smůla, ale budeme muset být na sebe prostě nyní opatrnější.
  • Po příchodu na akci si před pozdravem každý vydezinfikuje ruce. Chraňme se navzájem. Také si nebudeme půjčovat ručníky, jíst z jednoho ešusu, pít z jedné lahve atp.  
  • Vedoucí budou dbát na dodržování hygienických pravidel a průběžně na ně upozorňovat během celé akce. Jedná se hlavně o nekýchání do dlaní, ale do lokte, nepití z jedné lahve, pravidelné mytí rukou apod. 
  • Vedoucí budou preferovat, samozřejmě pokud to počasí umožní, venkovní programy pod širým nebem. A také omezí některé „rizikové“ aktivity, kde hrozí zvýšený přenos kapének.  Tedy například nebudeme hrát hru čokoláda, na hamouna a podobné čuňačinky 😀
  • Budeme se snažit omezit cesty ve veřejné dopravě. Pokud ji využijeme, budeme důsledně dodržovat nošení roušek. Ty se nově stávají povinnou výbavou na oddílové akce
  • Schůzky stále zůstávají otevřené a nemusíte se na ně hlásit, vedoucí však budou nově dělat evidenci účastníků. A to pro případné trasování nákazy.  

Kalendář známých akcí


2 komentáře

Adíla · 13. 10. 2020 v 23:38

jste skauti?

Opičák · 29. 10. 2020 v 18:55

Nejsme. Jsme pod organizací Mladí ochránci přírody. Ale máme řadu spřízněnců u skautů.

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *