V neděli 24. 4. 2022 jsme konečně mohli společně oslavit naše krásné kulaté výročí oddílu v rámci akce podpořené od Magistrátu hlavního města Prahy Desítka s Poutníky. Akce byla plánovaná již na jaro 2021, ale vzhledem k pandemické situaci nebylo možné se sejít osobně, tak byla oslava přesunuta do onlinu. O skoro rok později se nám poštěstilo a desáté narozeniny jsme společně oslavili v celkovém počtu 75 návštěvníků.

Oslava započala v cca 13 hodin milými slovy našeho hlavase Opičáka, který uvedl váženou návštěvu paní starostku pro městskou část Praha 10 Renatu Chmelovou. Oba řečníci popřáli oddílu ještě mnoho krásných let.

Zahájení oslavy: Starostka MČ Praha 10 a hlavní veoducí oddílu

Vyprávění

Následovalo několik vyprávěcích bloků zaměřených na období od počátku vzniku oddílu až po rok 2021, kdy nám jednotliví řečníci představili fotky, videa i některé dochované památky na příslušné roky (zápisy v zápisnících, zvací dopis do Školy umění a magie, obal Wonkovy čokolády aj.). Každý blok byl provázán skvěle komentovanou prohlídkou s průvodcem v kostýmu v Poutnickém muzeu. Jednalo se o doprovodný program, který pootevřel dveře široké veřejnosti, aby mohla nahlédnout, jak to také může vypadat na našem táboře. Průvodci byli rozmanití, a proto prohlídky byly jedinečné. V muzeu byla vystavena řada dobových exponátů s popisky.

Videozáznamy vyprávění

Vyprávění o roce Rytířů: Rudolf II.
Poutnické muzeum

Další bohatý program

Po proběhnutí vyprávění následoval přípitek a překrásný výborný oddílový dort, který pro nás připravila paní Vodnicová. Při zvuku mlaskání a boulení za ušima všech přítomných jsme se vrhli na tombolu. Ceny byly různorodé, ale nejvíce zaujaly hygienické balíčky na puťák, kde byl toaleťák, mýdlo a krém na ruce (opruzeniny), vlastnoručně upečené chodské koláče od Fíka a speciální cena, kterou si k našemu velkému potěšení odnesl Opičák: stará, avšak zachovalá žlutá krosna s hliníkovou konstrukcí.

Posledním bodem programu byl koncert Neobyčejného tria, což je kapela vzniklá v pandemické době z velké části tvořená členy oddílu (Bára, Brňák, Kytarista). Tentokrát si pozvali pár velevážených hostů (Bebina, Fčela a nečekaně na závěr pseudovirtuóz Opičák). Byla to opravdu krásná tečka za velice povedenou oslavou.

Zakrojení slavnostního dortu
Losování z tomboly
Neobyčejné trio + hosté

Doprovodný program

Celým dnem nás provázela nejenom dobrá nálada a radost, ale také mnoho příjemných setkání, a především náš kmet Vačičák, který svými herními vstupy doprovázel řečníky a vždy zahrál hymnu vztahující se k danému roku.

Dalším doprovodným programem bylo společné dílo, kdy si návštěvníci natřely barvou svou ruku a obtiskli ji na připravené plátno. Neopomněli jsme ani na vzkazovník ve tvaru našeho typického symbolu, a to pohorky nebo schránky pro ty více stydlivé. K dispozici byl též fotokoutek, kde se mohli návštěvnící navléci do kostýmů z proběhlých celoročních her a vyfotit si vzpomínku. V neposlední řadě je potřeba zmínit krásnou výzdobu provázenou fotkami ze všech 10 let, balónkovou výzdobu a vynikajícím jídlo a pití.

Tvorba společného díla
Fotografie byly doslova všude
Fotokoutek: Superhrdinové, Rytíři a Vikingové

Den se opravdu vydařil od začátku až do konce. Určitě se sluší moc poděkovat každému, kdo se spolupodílel na přípravě této oslavy! Za sebe bych oddílu popřála ještě mnoho dalších let, mnoho dní plných smíchu a radosti a nezaměnitelných zážitků, mnoho vedoucích a Rádců, kteří budou zapálení a nenechají nikdy nikoho spadnout až na zem, podrží sebe i ostatní, mnoho skvělých rodičů, mnoho úžasných až šílených nápadů, které se zrealizují a především putování tou správnou stezkou pro život.

Světlo Vašim krokům,
Bláťa

Video z akce

Fotogalerie z akce

Oslava 10 let Poutníků v online prostředí


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *